ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 05/10/2008 - 19:04
נושא ההודעה: תעודת זיהוי ביומטרית - המשך לדיון שהיה ..

הנה טור אישי של ניב ליליאן ( Ynet ) בנושא ..
אמנם הנושא לא שייך ישירות או בעקיפין לנושא של האתר .. אבל הוא כנראה כן שייך לחופש של חלק מהאנשים הגולשים באתר . ובכל מקרה הוויכוח בזמנו הראה שיש אנשים שהנושא מעניין אותם (לכאן או לכאן) .

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3605579,00.html

- דורון

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
1101001לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2008 · הודעות: 124 ·

הודעה פורסם: 05/10/2008 - 21:02
נושא ההודעה:

ומה המטרה של זה ? להעבי אותנו מישראל (קרא DMZ) לישראליסטאן (קרא MZ)

וברשתות מחשבים - למה מעבירים דברים ל MZ ? כדיי להחיל עליהם הגנות (קרא - חוקים חודרניים) נוספות

אגב - אני מכיר איזה מישהוא שממש מתלהב מכל החוקים האלה ותומך בהם. תתנו לי שאלות מעניינות וקשות ואני אשמח לראיין אותו

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
MaximBלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 01/03/2007 · הודעות: 333 ·

הודעה פורסם: 06/10/2008 - 09:56
נושא ההודעה:

אני דווקא תומך בתעודת זהות ומאגר ביומטרי.
זה עתיד לקראת אם לא עכשיו אז בעוד 3 או 10 שנים, אבל זה יקרה.
העולם מתקדם וצריך להבין את זה.

חלק גדול של אזרחי ישראל שירתו בצבא - יש להם כבר מאגר ביומטרי - טביעות אצבע, צילומי שיניים ופנים , כך שאם שאר האזרחים יכללו באותו מאגר זה לא עניין שצריך לפחד ממנו.

אני כבר כלול במאגר מסויים (של הצבא) - אז למה לא כולם ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
ארתיום ת.הצטרפות: 15/07/2005 · הודעות: 4433 ·

הודעה פורסם: 06/10/2008 - 10:07
נושא ההודעה:

MaximB :

כי אולי השימוש בנתון השמור בצה"ל מיועד למטרה מאוד מסוימת ויחידה שחס ושלום מישהו יצטרך בכלל להשתמש בה.

וכאן מדובר בהעברת מידע על כל אזרח לגורם זר שאין עליו שליטה בכלל! כאילו @#$%@^%@$%?????

שלא לדבר על העובדה שברגע שהשימוש בנתון רגיש הופך לזמין אף אחד לא מבטיח שלא ישתמשו בו למטרות אחרות...

בנוסף, אתם באמת חושבים שלא ניתן לזייף טביעת אצבע או לעקוף מנגנון?

זאת שטות... אם כבר, שישתלו לכל אזרח ישראל שבב זיהוי... בסה"כ מה ההבדל? במקום שאתה צריך להעביר אצבע, שם יהיה מכשיר שיקרא לך את השבב. אין יותר מידי הבדל.

גם לי יש בלוג Neutral

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 06/10/2008 - 21:27
נושא ההודעה:

הבעיה היא כזו.

טביעת אצבע היא אחת והיא לכל החיים.

ואם משתמשים בה כססימא, אז כל דבר שאנחנו נוגעים בו נשארת עליו הטביעת אצבע, מה שאומר שניתן להעתיק אותה בקלות יחסית.

והדבר הנוסף הוא שאם חלילה הצלחו לזייף את טביעת האצבע לא ניתן להחליף אותה!!!

ההעתקה הכי פשוטה של טביעת אצבע נעסת בעזרת סוכיית גומי שמוצמדת לטביעת אצבע.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 06/10/2008 - 22:31
נושא ההודעה:

ובנוסף ניתן להמציא לכל אדם פשע. אני בטוח שלפחות 80 % מהאנשים בארץ עשו לפחות אחד מתוך

החליפו שקע ללא חשמלאי מוסמך

צרבו דיסק של Windows לחבר

השתתפו בהפגנה שנחשבה 'לא חוקית' או שהחליטו שהיא 'לא חוקית' אחריי שהתקיימה

\השילוב של אלה + מאגרים כמו מאגר צופי הפורנו של שס + חוק הטוקבקים ביחד הוא זה שמביא את התוצאה המסוכנת ביותר

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 07:52
נושא ההודעה:

הפגנה לא חוקית זה מבדר, משתמשים בזה המון גם כשזה לא נכון.
החוק אומר שהפגנה צריכה רישיון רק בשני מצבים:
(1) חמישים איש או יותר שהתאספו לשמוע נאום או הרצאה בנושא מדיני.
(2) חמישים איש או יותר שצועדים ממקום א' למקום ב' ביחד.

הרבה פעמים אפשר לשמוע שפיזרו הפגנות לא חוקיות (לדוגמא:http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/769/603.html#5449753) למרות שהן היו חוקיות לחלוטין, במקרה הזה אצרו את המשתתפים גם.

שים לב שהמשטרה טוענת שההפגנה לא חוקית כי אין לה אישור, זאת טעות, ההפגנה היתה חוקית מכוון שהיא לא נדרשת לאישור מכוון שהיא היתה מתחת לחמישים איש, לא יודע אם היו שם נאומים או שהם צעדו אבל הם היו מתחת לחמישים איש.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 09:37
נושא ההודעה:

תראו אנשים .. זה יותר פשוט ממה שאתם חושבים .

יש מאגרי נתונים "סודיים" שמסתובבים ברשת .. אז גורמי פשע ישראליים , עולמיים ובכלל זה ארגוני טרור יודעים שיש מישהו שקוראים לו "דורון" שהוא גר .. ושתעודת הזהות שלו היא ..

אני לא רוצה שתהיה להם גם טביעת האצבע שלי, אני לא רוצה שיהיה להם את טבעת הפנים שלי .. ואני לא בטוח שהממשלה יכולה לאורך זמן לשמור על מאגר כזה , כי המציאות הוכיחה שיש עם זה בעיות.

הוזכר כאן צה"ל ובאמת לצבא יש מאגר שמיועד לזיהוי חללים, ככל הידוע לי כאשר גורמים אחרים צריכים לזהות חללים ומבקשים את הנתונים על מנת לזהות מישהוא מסויים - נותנים להם אותו.
בגלל המבנה של הרשויות השונות במדינה - הצבא לא חייב לספק גישה לשום מידע שלו לשום גוף ממשלתי (כמו רשות המיסים נניח) באמתלה שזה סודי .
בין הרשויות השונות (האחרות) אין מידור שכזה ולכם מאגר כזה יכול לעבור מרשות אחת לשניה (או נתונים מתוכו) .
אם למשרד הפנים היה מאגר שהוא היה יכול להגדירו כסודי ולכן לא לספק נתונים ממנו למס הכנסה - אולי הנתונים היו מוגנים .. במצב הנוכחי , הם לא .
למעשה, משרדי הממשלה, נוהגים על פי חוק להעביר ולהציב בינהם נתונים.

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 09:39
נושא ההודעה:

Anonymous :
הבעיה היא כזו.

.

מעולם לא הוכח שטביעת אצבע היא ייחודים לכל אדם בעולם. מה שכן הוכח היא שהטביעת אצבע שלך מספיק שונה בייחד של כמה מליוני אנשים לפחות (מבחינה סטטיסטית), ולכן בייחד עם התער של אוקהם, הרבה יותר קל להגיע אלייך יחסית מול כל אדם אחר.

ולהגיד שהיא לכל החיים זה גם לא נכון. דבר ראשון פועלי בניין או סתם אנשים ששוחקים את האצבעות שלהם חלק מהעבודה יום יום למשך הרבה שנים גורמים לכך שלא יהיו להם טביעות אצבע בכלל !
דבר שני אפשר לעבור ניתוח לשנות את מבנה האצבעות, דבר שמשנה את מרכם טביעות האצבע.
דבר שלישי, תמיד יש יוצאים מן הכלל, ככה שההכללה הזו ממש לא מתאימה.

הבעיה שלי עם המונח זיהוי ביומטרי הוא שרוב האנשים לא מבינים מה זה. זיהוי ביומטרי אומר שאתה לוקח נתונים ייחודיים לקבוצה/אדם/חייה ומקטלג אותה בצורה ייחודית. אם היום זה טביעת אצבע, מחר זה יהיה DNA. אתה פשוט לא יודע איך זה ילך משם. שים לב שגם DNA לא הוכח כלא חוזר על עצמו, אלא שיש לו מספיק שינויים אשר הכלל אומר שזה יכול לזהות אדם אחד בקבוצה גדולה. הרי מספיק שיש לך יותר מאדם אחד עם אותו DNA או טבעית אצבע בשביל לעשות בעיות ולערער את כל האגר הזה.

מה שיותר חמור זה, שאין לך הגנה על המידע הזה, ועל כל דבר טוב שיכול לצמוח מזה, יש לך 100 דברים שליליים שיוכלים להגיע. מאוד קל להתעלל במידע בכלל, תאר לך מה קורה כאשר מתעללים במידע שמזהה אותך בצורה (שהיא תאורטית) חד חד ערכית.

סתם שאלה, נגיד ולפי הנתונים ביצעתי פשע, אבל לפי ההוכחות הייתי בצד השני של העולם באותו הזמן, מה עושים אז ? בברירת מחדל אני אצא אשם עד שיוכח אחרת (בעצם זה לא שונה ממה שקורה בארץ כבר היום).

חזרה לתוכן הדיון
edricלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 29/08/2008 · הודעות: 62 ·

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 11:43
נושא ההודעה:

ik_5 :

שים לב שגם DNA לא הוכח כלא חוזר על עצמו, אלא שיש לו מספיק שינויים אשר הכלל אומר שזה יכול לזהות אדם אחד בקבוצה גדולה. הרי מספיק שיש לך יותר מאדם אחד עם אותו DNA או טבעית אצבע בשביל לעשות בעיות ולערער את כל האגר הזה.

מענין איך פוטרים את עינין התאומים הזהים ....

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 21:01
נושא ההודעה:

לא פותרים...

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 22:08
נושא ההודעה:

IK - טביעות אצבע הן ייחודיות לכל אדם. לא ניתן "להוכיח" כזה דבר, אבל מספיקה העובדה הידועה שלתאומים זהים יש טביעות אצבע שונות, בשביל להסיק שהיא אמצעי זיהוי מאד ייחודי.

חזרה לתוכן הדיון
עידולא בפורום כעת ת.הצטרפות: 28/11/2003 · הודעות: 1816 · מיקום: dev/null/

הודעה פורסם: 07/10/2008 - 22:55
נושא ההודעה:

edric :

מענין איך פוטרים את עינין התאומים הזהים ....

למעשה, ה DNA שלנו משתנה עם השנים ואחד הגורמים הוא הסביבה. אז ככה שתאומים זהים אמנם נוצרו מאותו DNA התחלתי, אבל בגיל 50 הוא יהיה רק מאוד מאוד קרוב ולא זהה (וכנראה שכבר כשהם יוולדו הם לא יהיו זהים ב 100%).

ולסבך את העניינים עוד יותר... ה DNA שלנו אינו זהה בכל איבר בגוף *שלנו*, נוצרים אצלנו כל הזמן מוטציות ולכן קבוצת תאים אחת שלנו תכיל DNA שונה במקצת מקבוצת תאים שניה (ראו לדוגמא תאים סרטניים)

חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 02:14
נושא ההודעה:

Tudmotu :
IK - טביעות אצבע הן ייחודיות לכל אדם. לא ניתן "להוכיח" כזה דבר, אבל מספיקה העובדה הידועה שלתאומים זהים יש טביעות אצבע שונות, בשביל להסיק שהיא אמצעי זיהוי מאד ייחודי.

ואללה בגלל שלתאומים זהים אין אותה טביעת אצבע, אז זה אומר שיש רק טביעת אצבע אחת לכל אדם בעולם ואין סיכוי שהצורה תחזור על עצמה. זה מאוד מדעי הקביעה שלך.

מבחינה סטטיסטית בלבד (עזוב כרגע כל דבר אחר) יש סיכוי שאחת לכמה מליוני אנשים תהיה אותה טביעת אצבע. מעשית מעולם לא בדקו את הנושא. ושוב פעם נשאלת השאלה. מה קורה אם יש טביעת אצבע זהה ליותר מאדם אחד ? כלומר לא הוכח אף פעם שטביעת אצבע לא יכולה לחזור על עצמה. הוכח רק שזה לא סביר, אך לא בלתי אפשרי.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 06:52
נושא ההודעה:

מכוון התביעת אצבע בטח מומרת עם אלגוריטם מסויים למחרוזת יש גם פה כשל.
בסלאשדוט לדוגמא פורסם לפני חודש בערך שהדרך שבה הFBI בודק דגימות DNA מאפשרת מצב של כפילות, שני אנשים עם אותה תוצאה, מעניין אם בדיקה לא קפדנית של תביעת אצבע תוציא את אותה תוצאה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 10:34
נושא ההודעה:

ארתיום :
MaximB :

זאת שטות... אם כבר, שישתלו לכל אזרח ישראל שבב זיהוי... בסה"כ מה ההבדל? במקום שאתה צריך להעביר אצבע, שם יהיה מכשיר שיקרא לך את השבב. אין יותר מידי הבדל.

כבר השתילו לנו שבב כזה שמדווח בכל רגע איפה אנחנו ועם מי דיברנו, קוראים לו טלפון סלולרי...

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 10:50
נושא ההודעה:

Anonymous :
ארתיום :
MaximB :

כבר השתילו לנו שבב כזה שמדווח בכל רגע איפה אנחנו ועם מי דיברנו, קוראים לו טלפון סלולרי...

כולם יכולים לכבות את השבב שלהם .. ויש כאלו שיכולים עשות איתו גם דברים אחרים ..

Smile

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 11:18
נושא ההודעה: השאלה הגדולה היא מה אנחנו מוכנים למסור למדינה.

יש להכיר בכך שהמדינה לא בהכרח מייצגת את האינטרסים של האזרחים. מדינת ישראל נמצאת בהשפעת התאגידים. דוגמא פשוטה. קיבלתי מכביש שש דרישה לתשלום. לא שילמתי, קיבלתי קנס. הסכום המקורי: 16 ש"ח. הקנס: 23 ש"ח. המכתב לא היה רשום. קיבלת, לא קיבלת, לא משנה. לא שילמת, ישר תקבל קנס. האינטרס שהמדינה משרתת - בעלי ההון והתאגידים, לא האזרחים.

עכשיו, לגוף הזה, המדינה, שנכשל בשמירה על חיי האזרחים, שמתנהל יותר גרוע מבית בושת, רוצים לתת לנהל מאגר שיכיל מידע ביומטרי של האזרחים. אני לא יודע על איזה מידע מדובר, אבל כל מידע שכזה שווה כסף. ואם הוא שווה כסף, מישהו ידאג לגנוב אותו מהמדינה ולפגוע בזכויות שלנו. כך עשו עם האוויר שאנו נושמים, עם האדמה ועם הפרטים שלנו.

הקמת מאגר היא דבר רע.

חזרה לתוכן הדיון
Jabkaלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 15/05/2005 · הודעות: 1697 ·

הודעה פורסם: 08/10/2008 - 12:38
נושא ההודעה:

ik_5 :
Anonymous :
הבעיה היא כזו.

.

מעולם לא הוכח שטביעת אצבע היא ייחודים לכל אדם בעולם. מה שכן הוכח היא שהטביעת אצבע שלך מספיק שונה בייחד של כמה מליוני אנשים לפחות (מבחינה סטטיסטית), ולכן בייחד עם התער של אוקהם, הרבה יותר קל להגיע אלייך יחסית מול כל אדם אחר.

ולהגיד שהיא לכל החיים זה גם לא נכון. דבר ראשון פועלי בניין או סתם אנשים ששוחקים את האצבעות שלהם חלק מהעבודה יום יום למשך הרבה שנים גורמים לכך שלא יהיו להם טביעות אצבע בכלל !
דבר שני אפשר לעבור ניתוח לשנות את מבנה האצבעות, דבר שמשנה את מרכם טביעות האצבע.
דבר שלישי, תמיד יש יוצאים מן הכלל, ככה שההכללה הזו ממש לא מתאימה.

הבעיה שלי עם המונח זיהוי ביומטרי הוא שרוב האנשים לא מבינים מה זה. זיהוי ביומטרי אומר שאתה לוקח נתונים ייחודיים לקבוצה/אדם/חייה ומקטלג אותה בצורה ייחודית. אם היום זה טביעת אצבע, מחר זה יהיה DNA. אתה פשוט לא יודע איך זה ילך משם. שים לב שגם DNA לא הוכח כלא חוזר על עצמו, אלא שיש לו מספיק שינויים אשר הכלל אומר שזה יכול לזהות אדם אחד בקבוצה גדולה. הרי מספיק שיש לך יותר מאדם אחד עם אותו DNA או טבעית אצבע בשביל לעשות בעיות ולערער את כל האגר הזה.

מה שיותר חמור זה, שאין לך הגנה על המידע הזה, ועל כל דבר טוב שיכול לצמוח מזה, יש לך 100 דברים שליליים שיוכלים להגיע. מאוד קל להתעלל במידע בכלל, תאר לך מה קורה כאשר מתעללים במידע שמזהה אותך בצורה (שהיא תאורטית) חד חד ערכית.

סתם שאלה, נגיד ולפי הנתונים ביצעתי פשע, אבל לפי ההוכחות הייתי בצד השני של העולם באותו הזמן, מה עושים אז ? בברירת מחדל אני אצא אשם עד שיוכח אחרת (בעצם זה לא שונה ממה שקורה בארץ כבר היום).

מספר תיקונים אם אפשר -

טביעת האצבע נותנת מידע רב משאתה חושב הכל מקרבה משפחתית ועוד מחלות מסויימות.
הדרך היחידה להעלים טביעות אצבע היא צלקת במילים אחרות חומצה או משהוא אחר שישמיש את הרכסים.

קצת קשה להגיעה לאנשים בעלי DNA זהה אבל יש צרות אם זיהוי ביומטרי כבר היום .

במדינת ישראל במיקרה והינך נשפט שלא בדין של שלטון צבאי (או איך שלא קוראים לזה ) הינך זכאי עד שלא הוכחה אשמתך.

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 09/10/2008 - 12:12
נושא ההודעה:

Anonymous :
ארתיום :
MaximB :

Smile

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/10/2008 - 19:33
נושא ההודעה:

ויש כאלה שחושבים מתי עורכי הדין יאפשרו לעוד אנשים לכבות את השבב , ולעשות איתו עוד הרבה דברים אחרים דוגמת לקוח SIP בתוך SSH מתחת ל TOR (אבל זה רק אני).

חזרה לתוכן הדיון
snirלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2008 · הודעות: 1078 ·

הודעה פורסם: 09/10/2008 - 22:11
נושא ההודעה:

ציטוט:

ולסבך את העניינים עוד יותר... ה DNA שלנו אינו זהה בכל איבר בגוף *שלנו*, נוצרים אצלנו כל הזמן מוטציות ולכן קבוצת תאים אחת שלנו תכיל DNA שונה במקצת מקבוצת תאים שניה (ראו לדוגמא תאים סרטניים)

תאים כאלה מושמדים תוך שניות ע"י מערכת החיסון...אין אפשרות לחלבונים ממינים שונים להתקיים באותו גוף שיש בו מערכת חיסון פעילות

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 09/10/2008 - 23:29
נושא ההודעה:

Jabka :
ויש כאלה שחושבים מתי עורכי הדין יאפשרו לעוד אנשים לכבות את השבב , ולעשות איתו עוד הרבה דברים אחרים דוגמת לקוח SIP בתוך SSH מתחת ל TOR (אבל זה רק אני).

לא הבנתי למה אתה מתכוון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 15:51
נושא ההודעה:

דורון הוא האיש מאחורי יבוא מכשירי ה openmoko לארץ אבל העניין תקוע אצל עורכי הדין.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 19:22
נושא ההודעה:

Anonymous :
Anonymous :
ארתיום :
MaximB :

Smile

- דורון

Smile הצחקת אותי.
כנראה שאת הדיון ההזוי ההוא באיזו וועדת כנסת (בקשר לשאלה האם גם טלפון כבוי משדר אותות) לא קראת ...
חבל שאין לי קישור ...

ובקשר לטביעה הביומטרית -
באיזו שעת לילה מאוחרת בשדה התעופה, מתוך אפיפות, עייפות וטימטום אינסופי "קיצרתי לעצמי את התור" ע"י כך שעברתי במעבר המהיר ההוא ... שאתה שם את היד שלך על קורא... ואז אתה של החליפות.
אז אני מתוייג, ומבכה על כך יום יום.

חזרה לתוכן הדיון
האנונימי המתוייגאורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 19:25
נושא ההודעה:

הופ מצאתי ! תודה לך הדוד גוגל האינטימי והלא שומר מידע עליי !
http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/huka/2002-07-10.html

חזרה לתוכן הדיון
האנונימי המתוייג והנודניקאורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 19:27
נושא ההודעה:

ולמיתקשים - ציטוט
ציטוט:
אנתוני וייס:

לגבי השאלה האם ניתן לאכן טלפון סלולארי שהוא כבוי. התשובה היא: ניתן לאכן כל טלפון סלולארי שמשדר. זאת התשובה הטכנולוגית המדויקת. אם, כאשר, מכבים את הטלפון הוא עדיין ממשיך לשדר, ניתן לאכן.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 21:42
נושא ההודעה:

האנונימי המתוייג והנודניק :
ולמיתקשים - ציטוט
ציטוט:
אנתוני וייס:

לגבי השאלה האם ניתן לאכן טלפון סלולארי שהוא כבוי. התשובה היא: ניתן לאכן כל טלפון סלולארי שמשדר. זאת התשובה הטכנולוגית המדויקת. אם, כאשר, מכבים את הטלפון הוא עדיין ממשיך לשדר, ניתן לאכן.

חסכתי מעצמי את הקריאה של הדיום בכנסת .. ובמקום לצטט את אנתוני וויס אני יכול לומר לך ישירות את אותם דברים ממש ..
כל עוד הטלפון הסלולארי מבצע פעילות כל שהיא ע"י השבב הסלולארי .. הרי שהרשת הסלולארית עובדת מולו ולפיכך אפשר לאכן אותו . (הוא לא חייב לבצע שידור/קליטה אלא פעילות כלשהיא ) .

אבל, בשונה ממך אני לא חי באגדות או עם פלאפונים שאם אני אומר להם להתכבות הם לא נכבים .. (וזה רק מהשנה האחרונה) לי יש סלולארי , שאם אני אומר לו לכבות משהו - הוא מכבה אותו .. ואם הוא יעיז לא לכבות אותו - אז אני אפרמט את אבי אבותיו ..

בקיצור .. מצא לך לך סלולארי אמיתי , תוודא מה הוא עושה כשאתה אומר לו לעשות משהו , ומה הוא לא עושה שכאתה אומר לו לעשות משהו - ואז נוכל לקיים דיון על הרשת הסלולארית או על טלפונים שמדליקים את עצמם, מכבים את עצמם, או מודיעים על המיקום שלהם כשלא ביקשו מהם ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/10/2008 - 21:56
נושא ההודעה:

רק כדי לסבר את האוזן ..
למעלה מחודשיים שהיה לי סקריפט שמכבה את השבב של ה GSM בטלפון , וסקריפט שמפעיל את השבב רק כאשר *אני* מחייג .. החיסרון של זה הוא שאני בצורה הזו לא זמין וכולם מגיעים למשיבון שלי ..

דגמתי את הלוג מאות פעמים , ואכן אין שום פעילות ברשת ה GSM , אלא רק login לרשת מייד לפני ביצוע שיחה .. ול logout מייד בסיום שיחה .

שימוש שכזה הוא יותר כמו dial out cellphone ולא טלפון נורמאלי .. אבל זה היא רק כדי לבדוק את הרעיון ..

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/12/2008 - 12:37
נושא ההודעה:

לכל המתנגדים לחוק: נוער מרצ מארגן הפגנה נגד החוק, היום בשעה 16:30 מול קריית הממשלה בתל-אביב (בצומת של עזריאלי, אבל בצד השני שלה).

http://www.noarmeretz.org.il/?p=213

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. 1101001