ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 17:07
נושא ההודעה:

שלום,

אני מנסה לקמפל עם קוד שנכתב בבורלנד C++ 4.5 בלינוקס, עכשיו היות והקוד נועד לשיעורים באוניברסיטה יש כמה חוקים "נוקשים" שחייבים להיות כאשר אני כותב קוד כזה.

הבעייה מתחילה כאשר gcc מודיע לי הוא לא מוכן לקבל דברים כגון:

void main
היות והוא אומר ש main חייב להחזיר ערך, בעוד שבאוניברסיטה מחייבים אותנו לא להחזיר ערך ולהשתמש ב void.
האם יש איזושהי הגדרה שאני צריך להגיד לקומפיילר לפני הנסיון לקמפל שכן יתן לי לבצע את הקוד הזה ?

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 17:40
נושא ההודעה:

אוקי גיליתי לבד (כמובן בדרך הקשה)
תקן אנסי ה#$%$ חייב להרוס Mad

חזרה לחרוש על גוגל לחפש עוד פתרונות

חזרה לתוכן הדיון
CooL_SPoTלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 18/10/2002 · הודעות: 5323 ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 18:00
נושא ההודעה:

אז משהו אצלכם לא בסדר
אתה צריך לעשות int main וכדי שהוא לא יחזיר אף ערך אתה רושם return 0 בסוף התוכנית

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון
shlomi-lלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 04/05/2003 · הודעות: 1399 ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 18:22
נושא ההודעה:

void main ????
זה לא תיקני . אני לא יודע איפה אתה לומד , אבל אני במקומך הייתי מחפש מקום אחר ללמוד בו. Razz או לפחות הייתי כותב אימייל למרצים ומסביר להם שהם לא מלמדים C תיקני.

בכל מקרה , ההודעה שהקומפיילר מחזיר היא בסה"כ המלצה (warning( והקוד מתקמפל בלי בעיה.
קוד:

~$ echo "void main(){}" > moo.c
~$ gcc moo.c -o moo
moo.c: In function `main':
moo.c:1: warning: return type of `main' is not `int'
~$ ./moo
~$

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם MSN Messenger  
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 18:45
נושא ההודעה:

כן אני יודע גיליתי את זה שזה לא חוקי... אבל מכריחים אותנו לעבוד ככה Confused

אני שונא תקנים.... תמיד יש משהו שחייב להפר אותם (MS, אוניברסיטה, חברות גדולות, או סתם מי שאוהב להתחכם) .....

ד"א אני לומד באוניברסיטה הפתוחה

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 18:46
נושא ההודעה:

מוזר, אני לומד עכשיו ספר על ANSI C, וכל תוכנית שם מתחילה כך-
קוד:
main()

שזה זהה כמובן ל-void main

גם לא קיבלתי שום אזהרה מ-gcc

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 18:51
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-09-20 14:07, ik_5 כתב:
שלום,

אני מנסה לקמפל עם קוד שנכתב בבורלנד C++ 4.5 בלינוקס, עכשיו היות והקוד נועד לשיעורים באוניברסיטה יש כמה חוקים "נוקשים" שחייבים להיות כאשר אני כותב קוד כזה.

הבעייה מתחילה כאשר gcc מודיע לי הוא לא מוכן לקבל דברים כגון:

void main
היות והוא אומר ש main חייב להחזיר ערך, בעוד שבאוניברסיטה מחייבים אותנו לא להחזיר ערך ולהשתמש ב void.
האם יש איזושהי הגדרה שאני צריך להגיד לקומפיילר לפני הנסיון לקמפל שכן יתן לי לבצע את הקוד הזה ?

ניסית את kylix?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 19:08
נושא ההודעה:

השימוש שלו ב wine הופך אותו להיות יותר כבד ממה שזה אמור להיות.... נראה עכשיו מה יהיה עם הבילדר החדש שבורלנד יוצרים ללינוקס שמשתמש בwxWindows

חזרה לתוכן הדיון
chenlevyלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 20/03/2002 · הודעות: 246 · מיקום: אשדות יעקב איחוד

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 19:56
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-09-20 15:46, Anonymous כתב:
קוד:
main()

שזה זהה כמובן ל-void main ...

ככל שידיעתי מגעת:
קוד:
main()

היא כתיבה מובלעת (implicit) של:
קוד:
int main()

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 20:27
נושא ההודעה:

למה אסור להשתמש ב void main

ציטוט:

ב 2003-09-20 15:46, Anonymous כתב:
קוד:
main()

שזה זהה כמובן ל-void main

גם לא קיבלתי שום אזהרה מ-gcc

תנסה לקמפל עם הדגלים :
קוד:
gcc -ansi -pedantic

אם לא קיבלת עדיין שום אזהרה מ GCC אז כנראה שזה תיקני.

יש רק ספר אחד על ANSIC וזה הספר של קרניגן וריצ'י.

אם אתה קורא ספר בעברית אז סביר להניח שמה שכתוב שם זה אוסף של שטויות.
תקרא את זה ותבין :
C and C++ books you don't want

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 20:34
נושא ההודעה:

מדובר כמובן על הספר של kernighan ו-ritchie

וקמפול עם void main לפי תקן ANSI אכן נתן שגיאה
אם ככה, איך מתייחס המהדר ל-main כשהוא מופיע לבד ?

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 21:25
נושא ההודעה:

אני לא יודע, נראה כאילו לכתוב main לבד , בלי void תיקני מבחינת gcc ... אולי הוא מתיחס לזה כאל int main כמו שנרמז פה בהודעות קודמות.

בכל מקרה, void main הוא ללא ספק לא תיקני לפי הFAQ

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 21:53
נושא ההודעה:

חבל שאי אפשר להעלות לכם פה תמונה, אחרת הייתי מראה לכם בדיוק מה הם כתבו
הבעייה היא שאם אני אוסיף את ה int עוד יש סיכוי שורידו לי ניקוד על זה....
ההבדל בין C ל C++ לפי התקן, זה שבC אין הזכר שחייבים לשים ערך חזרה ל main בעוד שבC++ יש הזכר שהוא חייב להיות int. בגלל זה הקומפיילרים מאוד "מבינים" לליבו של התכנת ששם void לmain.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 22:24
נושא ההודעה:

אם היית קורא בלינק שניתן פה היית מבין ש main void זו לא סתם בעיית סינטקס אלא בעייה אמיתית שעלולה לגרום לכך שהתוכנה שלך לא תפעל במערכות הפעלה מסויימות. לדרך הכתיבה הזו יש השפעה לאופן שבו הקומפיילר מתרגם את התוכנית.

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 22:48
נושא ההודעה:

מספר הבהרות בנוגע ל-ANSI C:

Implicit type defenition:
    כאשר אנו מגדירים פונקציה ללא הגדרת טיפוס הערך המוחזר, לדוגמא:
    קוד:
    main()
    {
    }
    הפונקציה מוגדרת כברירת מחדל בתור int ועליה להחזיר ערך.

החזרת 0 בסיום main:

הפונקציה הראשית של התוכנית main חייבת להחזיר ערך על-פי התקן של ANSI-C. הנורמה היא שכאשר התוכנית מסתיימת ללא תקלות מוחזר הערך 0. החזרת כל מספר אחר מציינת שקרתה שגיאה כלשהי.

פונקציות void main

האפשרות לכתוב פונקציה ראשית שלא מחזירה ערך היא הרחבה של שפת C שהוכנסה במקור על-ידי חברת בורלנד במהדר TC שלה, ואחר-כך אומצה גם על-ידי חברות אחרות כגון מייקרוסופט. למעשה, מדובר בעבודה בעיניים, מאחר ופונקציות כאלו מתורגמות אוטומטית לפונקציות אשר מחזירות תמיד את הערך 0.

בקומפיילר gcc נזרקת אזהרה בעת נסיון להדר קוד המכיל פונקציה ראשית אשר אינה מחזירה ערך, מאחר והקוד אינו תקני. אין זה "טבעי" שתוכנית תסתיים תמיד ללא שגיאה, ולכן באה אזהרה זו.
[addsig]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 20/09/2003 - 22:57
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-09-20 19:48, wliad כתב:
מספר הבהרות בנוגע ל-ANSI C:

Implicit type defenition:
    כאשר אנו מגדירים פונקציה ללא הגדרת טיפוס הערך המוחזר, לדוגמא:
    קוד:
    main()
    {
    }
    הפונקציה מוגדרת כברירת מחדל בתור int ועליה להחזיר ערך.

החזרת 0 בסיום main:

הפונקציה הראשית של התוכנית main חייבת להחזיר ערך על-פי התקן של ANSI-C. הנורמה היא שכאשר התוכנית מסתיימת ללא תקלות מוחזר הערך 0. החזרת כל מספר אחר מציינת שקרתה שגיאה כלשהי.

פונקציות void main

האפשרות לכתוב פונקציה ראשית שלא מחזירה ערך היא הרחבה של שפת C שהוכנסה במקור על-ידי חברת בורלנד במהדר TC שלה, ואחר-כך אומצה גם על-ידי חברות אחרות כגון מייקרוסופט. למעשה, מדובר בעבודה בעיניים, מאחר ופונקציות כאלו מתורגמות אוטומטית לפונקציות אשר מחזירות תמיד את הערך 0.

בקומפיילר gcc נזרקת אזהרה בעת נסיון להדר קוד המכיל פונקציה ראשית אשר אינה מחזירה ערך, מאחר והקוד אינו תקני. אין זה "טבעי" שתוכנית תסתיים תמיד ללא שגיאה, ולכן באה אזהרה זו.

אני מדבר על C++ בC יש הרבה קומפיילרים סלחניים שמוכנים לפרש את זה... זה אבל בנושא הספציפי הזה לא מעניין אותי ... הבעייה היא שאני נדרש ע"י אוניברסיטה שבאה ללמד אותי לתכנת ב C++ (למרות שיש לי ידע בשפה) ומלמדת אותי בניגוד לתקן דבר ש97 אחוזים מהקומפיילרים שניסיתי לא היו מוכנים לקבל את הכתיבה הזאת (רק 3 קומפיילרים וכולם ד"א של בורלנד !!! הסכימו, וזה C++ BUILDER 5, BC 5.51 Open command tools ו BC4.45) כל שאר הקומפיילרים, גדוגמת GNU, DJGPP ועוד כמה פחות ידועים ולמערכות הפעלה שונות שלא הסכימו לקמפל את זה.

הבעייה העיקרית היא שלפי הספר של ריצ'י (בC) יש לי את הספר באנגלית ד"א אין הזכר שאסור לשים void ו/או (אני מתחיל להרגיש כמו עורך דין) חייבים לשים integer, דבר שגורם לפרשנות מצד כותבי הקומפיילרים. מבחינת C++ כתוב במפורש בתקן (היה לי פה איפשהו לינק לגביו שאני לא מוצא) שmain חייב להחזיר ערך מסוג int.

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 00:46
נושא ההודעה:

תקן שפת ++C בדומה לזה של שפת C קובע כי הפונקציה הראשית חייבת להחזיר ערך שלם המהווה מספר השגיאה. אגב, גם התקן של שפת אסמבלר 80/86 קובע את אותו דבר ואכן אינטרפט סיום הריצה של תוכנית מחזיר Return Code.

לפי מה שאני זוכר, הקומפיילרים של GNU פשוט לא מוכנים (ובצדק לדעתי) להדר תונכיות שאינן עונות על הגדרות התקן. הבעיה היא לא בקומפיילר, אלא באוניברסיטה אשר מלמדת אתכם לא לפי התקן. לגבי זה, הכי הרבה שאני יכול להציע לך הוא לפנות לדיקן הפקולטה שלך ולומר לו את דבר המקרה.

עניין ה"חיוב" הזה מאד מרגיז אותי. אוניברסיטה היא מקום אשר אמור לדבוק ברוח האקדמית שהיא ביסודה מונחית על-ידי חופש החשיבה. הגבלות שכאלה, אין מקומן במוסד אקדמי. אשמח אם תציין באיזו אוניברסיטה מדובר.
[addsig]

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 00:56
נושא ההודעה:

מדובר באוניברסיטה הפתוחה...

מה שלי מוזר זה שבמקום שיהיה תקן אחיד עם הקומפיילרים (בייחוד המסחריים) זה הכרח בייחוד בשפה עילית שיכולה לשמש הרבה סביבות עבודה והסוגי מעבדים השונים, כדוגמת לינוקס, יוניקס על כל סוגי המעבדים שהם עובדים איתם, מחשבי מקינטוש השונים וכו....

ולמרות שאני חושב שgcc יחסית להרבה קומפיילרים אחרים שעבדתי איתם, די איטי וההרגשה שלי לפחות הוא לא גמור עד הסוף (כלומר חסר לי דברים שאני לא יכול להצביע עליהם מה בדיוק), הוא מאוד ידידותי למשתמש (בייחוד בהודעות שלו) והכי חשוב הוא עובד לפי התקן !!! ומעצבן למשל שלא נותנים אפשרות פיזית לעבוד איתו עם תמיכה מלאה, דבר כזה היה גם דורש מהאוניברסיטה לעבוד לפי התקן ולא ללמד דברים לא נכונים.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 01:06
נושא ההודעה:

מספר דברים:
  • לינוקס ויוניקס אינן מעבדים, כי אם מערכות הפעלה.
  • gcc דווקא עובד די מהר אצלי - אולי זה עניין של תחושה אישית...
  • הניסוח שלך קצת לא ברור לי, אבל אם לא הבנת את זה עד כה, קיים תקן לשפות ++C/C. כל המהדרים, מסחריים או חופשיים שאני מכיר, מסוגלים להדר לפי התקן. gcc ואחיו ++g מהדרים לפי התקן. גם עבורם קיימות הרחבות, אשר ניתן למנוע שימוש בהן באמצעות הדגלים ansi- ו - pedantic- בעת הוראת ההידור, אשר מחייבים שימוש בתקן וללא כל הרחבה.

מקווה שזה מבהיר לך את הסוגיה.
[addsig]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 01:56
נושא ההודעה:

התכוונתי שלינוקס ויוניקס תומכים בהרבה סוגי מעבדים יכול להיות שכתבתי את זה לא ברור .. ואני מצטער על כך...

כי היוניקס ה"ראשון" שלי היה שרת יוניקס של IBM ישן Smile זאת היתה הפעם הראשונה שלי Rolling Eyes עם העולם הזה....

ובקשר למהדרים, בבורלנד יש למשל אפשרות לקמפל לפי תקן "בורלנד" לפי תקן "יוניקס" לפי תקן אנסי ויש עוד איזה תקן אחד שאני לא זוכר בראש...
ומה שהתכוונתי הוא שדווקא בGCC ההקפדה על התקן היא יותר משמעותית ... עם פלאג אחד של -wall אני פותר הרבה בעיות Smile

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 03:25
נושא ההודעה:

יש מקומות שבהם מלמדים לפי התקן, בטכניון למשל יש קורס מבוא לתכנות מערכות ושם יורידו לך נקודות והרבה אם תגיש תוכנית שמתחילה ב void main או אם לא כתבת לפי התקן ו gcc זורק לך הערות.

בנוסף, בנוגע לסלחנות של הקומפיילרים של בורלנד, זה לא ממש דבר טוב לדעתי, עדיף לעבוד עם קומפיילר עם חוקים נוקשים. אני אתן לך דוגמה שתסביר למה:
הגדרת מערך בתוכנית C ואתה משתמש בערכים שהוא מכיל ולא מאתחל. כשתקמפל את התוכנית בקומפילר של בורלנד אתה לא תקבל שום הודעת שגיאה וגם באופן פילאי, כל מערך לא דינאמי שאתה מגדיר מאותחל לאפס תחת קומפיילר של בורלנד.
עכשיו אתה לוקח את התוכנית ומנסה להריץ אותה על מערכת הפעלה שונה שיש לה רק קומפיילר אחד והוא לא של בורלנד אלא קומפיילר תיקני ANSIC.
המערך לא יאוחל ואתה תשאר עם תוכנית כתובה וכאב ראש גדול : התוכנית תתנהג בצורה רנדומלית, לפעמים תקרוס ולפעמים לא - הכל תלוי בערכים אקראיים שהיו בזיכרון בנקודת זמן מסויימת.
אם היית עובד ב GCC יש יותר סיכוי שהיית עולה על הבעיה בזמן אבל עכשיו לך לדבג.

לסיכום, כתיבה לפי התקן היא הרגל טוב שאני ממליץ לאמץ.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 10:04
נושא ההודעה:

Smile זאת אחת הסיבות לדעתי שבחלונות יש יותר קריסות, קומפיילר לא תקני

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 13:30
נושא ההודעה:

זאת הסיבה (יותר נכון אחת מהן) למה אני שונה את שפות C ו C++ השפה שאני הכי אוהב לתכנת בה היא פסקל ויותר נכון פסקל מונחה עצמם (AKA דלפי). אבל זה כבר סיפור אחר... Smile לפחות שם התקן יותר מחמיר מהרבה דברים שקיימים בשפות הC למינהם (כולל C++ ואף ג'אווה)

יש הרבה חורים בתקנים (הרבה פעמים) שנותנים לכל קומפיילר לפעמים יכולת פרשנות משל עצמו... הרצתי פעם (בC) קוד שהיה צריך לחשב בקלט שלו משהו לפני הוספת הערך החדש למשתנה, (אני פשוט לא זוכר את התחביר שעשיתי), עכשיו התחביר חוקי למהדרין היה (אפילו לא הינט כלשהו) אבל קומפיילר בורלנד למשל עבד כמו שרציתי, GCC קודם הכניס ערך ורק אז הוסיף לו את הערך החדש שרציתי לחשב (דבר שהיה צריך להתבצע לפני), קומפיילרים שונים אחרים, כל אחד החליט בשביל עצמו עם הוא עושה כמו הדבר שאני רציתי לבצע או כמו ההפך ממה שרציתי לבצע, ובגלל זה ד"א השגתי את הספר של ריצ'י שגיליתי בו חוסר בהירות בנושא הזה.

אחת הסיבות שאני כל כך שונא להשתמש למשל במוצרי מיקרוסופט זה החוסר אחידות מול שאר העולם ושאר המערכות. ואני חושב בדיוק שונה משכן טוב שלי (שהוא מהנדס תוכנה) שאומר שחייבים להשתמש במיקרוסופט כי הם הכי גדולים ומדברים רק עם עצמם, בעוד שהטענה שלי היא שבגלל שהם מדברים רק עם עצמם, לא צריך בכלל להשתמש בהם כי כל השאר יודעים להתסדר טוב מאוד עם כולם Cool (לך תשכנע משוכנעים)

בקיצור אני הולך להגיש את הממ"ן עם int ונקווה שלא ירדו לי מזה נקודות... מקסימום נראה כבר מה יהיה...

אני רוצה להגיד תודה רבה לכל התגובות והעזרה שנתתם לי פה :)

[ נערך על-ידי ik_5 בתאריך 21/09/03 10:31:26 ]

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 13:37
נושא ההודעה:

ואל תשכח לעשות return 0 בסוף התוכנית

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 15:15
נושא ההודעה:

הערה קטנה: פסקל מונחה עצמים זאת הרחבה לשפת פסקל שביצעה בורלנד והיתה זמינה כבר עבור Turbo Pascal 6.0 (אם לא 5.0). לעומת זאת Delphi היא שפה נפרדת, בעלת סינטקס דומה לזה של פסקל - אך היא אינה פסקל ואף לא פסקל מונחה עצמים.

[ נערך על-ידי wliad בתאריך 21/09/03 12:15:57 ]

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 15:23
נושא ההודעה:

אני מניח שלא יורידו לך נקודות.
סה"כ הבודק אמור לדעת שההנחייה שניתנה לכם היא לא לפי התקן.
מן הסתם הוא אפילו יתעצבן מחדש בכל פעם שהוא יראה בתרגילים
הצמד:
void main

אבל אם הוא במקרה בעצמו טמבל, אז פשוט תערער.
זה אמנם מעצבן להתעסק עם זה, אבל הם יחזירו לך את הנקודות.

גיל.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 16:56
נושא ההודעה:

ציטוט:

ב 2003-09-21 10:30, ik_5 כתב:

בקיצור אני הולך להגיש את הממ"ן עם int ונקווה שלא ירדו לי מזה נקודות... מקסימום נראה כבר מה יהיה...

אממ ... לא חבל? לא עדיף שתכתוב אליהם אימייל קודם ותשאל? מה המדיניות שלהם?

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 17:12
נושא ההודעה:

המדיניות זה לעשות את התרגילים לפי איך שהם מלמדים (אני חושב שזה בכל אוניברסיטה ככה)
הבעייה היא שזה לא רק לפי מרצה, אלא זה בתוך חומר הלימוד כגון, דפים, ספרים וכו .. וכאן מתחילה הבעייה, הרי אם הבעייה היתה רק במרצה אחד, אני בטוח שאני לא הראשון שנתקל בזה וכבר היו מטפלים בזה...

בקיצור נראה לי שהאוניברסיטה רוצה ליצור תקן משל עצמה (או לפחות זה יהיה עד שהם ילמדו אותנו מזה "פונקציות" כאילו שאנחנו לא משתמשים בזה עכשיו עם main)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 17:31
נושא ההודעה:

רק לאחרונה החליטה בורלנד למתג את Delphi כשפה שונה מפסקל (לפני כחצי שנה כמדומני). היו אולי 4 הבדלים בין TP7 ל-Delphi 1. כך שקשה להגיד שבאופן מובהק שdelphi אינה פסקל.

חבל אגב שאין קומפילרים טובים וספריות עזר לפתוח של פסקל בעולם הOPEN SOURCE כמו שיש בעולם המסחרי...אבל מי יודע , אולי זה ישתנה.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 17:34
נושא ההודעה:

חכה עד שתגיע ל"מבוא לתכנות מערכות ושפת C". הם מחייבים שם להשתמש ב-MS Visual C Sad
מצד שני, הצוות בקורס "הנדסת תוכנה ושפת עדה" היה נחמד ואישר לי להשתמש במהדר ללינוקס ולהגיש רק קבצי קוד מקור (ללא קבצי exe)

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ik_5
  2. ik_5
  3. CooL_SPoT