ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 12:48
נושא ההודעה: ח"כ אילן גילאון ליו"ר הכנסת להשתמש בתוכנה חופשית

הנה ציטוטים מהכתבה

"במחשבי הכנסת אין שום אפשרות להתקין תוכנה חופשית דוגמת הדפדפן הפופולארי Firefox, נגן המדיה החופשי VLC או מערכת ההפעלה לינוקס. " כתב גילאון ליו"ר הכנסת. "תוכנה חופשית היא לא רק חינם אלא גם מודל הקוד הפתוח שלה מאפשר מודולוריזציה, היא נוטה להיות יעילה יותר, עומדת בסטנדרטים ולא נכנעת לתאגידים הגדולים."

לשכתו של ח"כ גילאון פנתה מספר פעמים בבקשה להתקנת Firefox ונמסר לה כי: "אין אפשרות להתקין תוכנה חופשית."

גילאון (מרצ) סיכם את פנייתו בצורך במתן דגש לקדמה הטכנולוגית. "יש להפוך את הכנסת למוסד הנמצא בחוד החזית הטכנולוגית." כתב גילאון "כנסת טכנולוגיות וממוחשבת יותר היא כנסת נגישה יותר לציבור, יעילה יותר, חוסכת במשאבים ובעלת טביעת רגל אקולוגית קטנה יותר."

סיעת מרצ החליטה כי בכוונתה להרים את הכפפה בנושאי קוד פתוח, הגנה על הפרטיות, מניעת צנזורה ברשת, צמצום הפער הדיגיטלי והעלאת המודעות לסטנדרטיזציה. כמו כן, בכוונתה למנוע לסיכול חוק המאגר הביומטרי אשר קידם בכנסת הקודמת שר הפנים לשעבר ח"כ מאיר שטרית (קדימה).

הנה הכתבה

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/189228

צריך יותר חברי כנסת בנושא הזה

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
yoelionלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 25/06/2008 · הודעות: 712 ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 13:17
נושא ההודעה:

מה עם השר מיקי איתן? כדאי למרצ לפנות אליו בעניין הטכנולוגיה בשלטון. העניין אמור להיות א-פוליטי למיטב הבנתי. אולם התאגידים הפכו את העניין לפוליטי ומסריח

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 14:15
נושא ההודעה:

מה בדיוק תעזור התקנת Firefox במערכת המחשוב בכנסת?

חזרה לתוכן הדיון
Yotambלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 06/01/2007 · הודעות: 1598 ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 16:22
נושא ההודעה:

לא יעזור, אבל זה לפחות גורם לח"כים האימבסילים שלנו לתהות מה זה קוד פתוח..

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 16:28
נושא ההודעה:

Anonymous :
מה בדיוק תעזור התקנת Firefox במערכת המחשוב בכנסת?

קראתי היום בעיתון שהמסכנים חייבים לגלוש שם עם IE 6, איזה בנאדם נורמאלי ירצה בכלל להתקרב לכנסת עם הגבלה כזאת?

חזרה לתוכן הדיון
תומרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/05/2004 · הודעות: 311 · מיקום: חיפה, ישראל

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 17:26
נושא ההודעה:

בהנחה ובכנסת המדיניות היא אכן לחייב שימוש באינטרנט אקספלורר 6 ("חלונות 6") כפי שנכתב במעריב, אז יש לנו בעיה חמורה מאד. אל תתפלאו אם בפעם הבאה שתנסו לאתר את המחשב שמפציץ אתכם בדואר זבל תגלו שמדובר במחשב שנמצא בבית המחוקקים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 18:09
נושא ההודעה:

תוכנה חופשית אינה מטרה כשלעצמה (אלא אם כן אתם חושבים שתוכנה צריכה להיות חופשית. אם כן: קחו בחשבון שרוב העולם לא מסכים אתכם). תוכנה חופשית יכולה לעזור להשיג כל מיני מטרות אחרות.

אם התקנת Firefox כדפדפן במחשבי הכנסת (בכולם? בחלק מהם?) רק תסבך את התחזוקה שם, אולי זה לא ממש שווה.

לכנסת, כמו לכל גוף עם רשת מחשבים סבירה, יש מנהלי רשת. האם ח"כ גילאון התייעץ עימם לפני שהוא שלח את המכתב?

הוא היה יכול לשכנע אותי יותר אם הוא היה מציג רשימה של מקומות בכנסת שבהם תוכנה חופשית יכולה לעזור וכן רשימה ראשונית של הבעיות בהכנסת תוכנה חופשית ודרכים אפשריות לפתרונן. זה מראה שהוקדשה מחשבה להבנת הבעיה, מעבר לזריקת ססמאות.

חזרה לתוכן הדיון
DanRRלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 27/08/2007 · הודעות: 115 ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 20:41
נושא ההודעה:

צפריר,
תכנה חפשית היא בהחלט מטרה בפני עצמה, מפני שתכנה חופשית היא תכנה שמכבדת ומאפשרת את החופש של המשתמש.
חופש, גם במיחשוב, חשוב לכולנו ועל אחת כמה וכמה למחוקקים שלנו, משני טעמים, הראשון, פרקטי, כדי שלא יוגבלו ויכבלו ע"י תכנה קיניינית בעבודתם החשובה (יש אומרים Smile ), השני, כדי שיכירו מקרוב ויתנסו באותו חופש, מתוקף תפקידם כמחוקקים.

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 21:09
נושא ההודעה:

הם ממילא לא מתקינים לעצמם את התוכנה. ה"משתמש" הוא כאן מנהל המערכת.

יכול להיות ש־Firefox הוא תוכנה טובה יותר מאשר הדפדפן הנוכחי שלהם. זה לא קשור (לפחות לא ישירות) לעובדת היותו חופשי. כרום ואופרה הם דפדפנים קנייניים אחרים. כימרה הוא דפדפן חופשי וגרוע.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 21:22
נושא ההודעה:

מנהלי המיחשוב בכנסת , או לפחות חלקם , בעבר , יודעים מה זה תוכנה חופשית ועושים בה שימוש .
החכי"ים לא תמיד נחשפים לכך .
כך שבמסגרת ה IT של הכנסת קיימות, או היו קיימות מספר מערכות תוכנה חופשית מעניינות .

האם פיירפוקס יעזור ובמה , אינני יודע, אני רק יודע שגם מסע ארוך מתחיל בצעד אחד .

לעיניין החכי"ם והרצונות שלהם . בשונה ממקומות עבודה אחרים שבהם אנשים נאלצים לעשות דברים גם אם בניגוד לדעתם , בכנסת משרתי הציבור זוכים במשרה בגלל דעתם - כך שהם יכולים גם להביע אותה וגם לנסות לקיים אותה תוך דוגמה אישית .

אני דווקא חושב שזה חיובי שהנושא עולה לסדר היום , וכמובן שאם יחליטו לעשות שימוש בתוכנה חופשית , הם צריכים לעשות זאת בצורה מושכלת ונבונה . דבר שיוכל בסופו של דבר לסייע לכולם .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 21:24
נושא ההודעה:

תוספת ..

הידע לגביי חלק מהמערכות שהיו שם הינו על בסיס ידע אישי .
בעברי כיהנתי בתקיד כלשהוא בחברה , שבמקרה צוות ה IT של הכנסת היו עובדי מיקור חוץ מטעמה .
בשונה ממנהלים אחרים בחברה, אני נהגתי , תמיד , לנסות ולהגיע טיפה לפני מתי שהייתי צריך , גם כדי להקדיש את הזמן לאנשים שהיו שם באתר , לדבר איתם ולשמוע מהם מה הם הצרכים שלהם ומה הם הרצונות שלהם ולנסות לעזור , לפעמים , בלי קשר ישיר לפונקציה שאותה מילאתי.

בעקבות זאת , נחשפתי לחלק מהפעילות הקוד הפתוח שהתקיימה שם .

- דורון

חזרה לתוכן הדיון
רם-אוןאורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 23:06
נושא ההודעה: משהו קצת פרקטי

כתבתי לח"כ הודעה, ונארגן פגישה עם העוזר שלו.

יום טוב.
רם-און.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 23:12
נושא ההודעה: Re: משהו קצת פרקטי

רם-און :

יום טוב.
רם-און.

יש עוד שרים שיהיו מעונינים עם הם ידעו על זה מי מו ומה
צריך להביא מי שיודע לשכנע עם משנה סדורה בענין
ופירוט איך זה יעזור לכלכה שלנו לשוק המחשבים וכו' וכו' (כל החרטא ברטא של פולטיקאים)

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 23:19

רם-און :

יום טוב.
רם-און.

בתור נציג הוועד .. תזמין אותו לאוגוסט פינגווין !

Smile

- דורון

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 14/05/2009 - 23:57

רם-און :

יום טוב.
רם-און.

אם אתה רוצה, אני יכול לקשר אותך ישירות עם חה"כ אילן גילאון.
למרות שאילן ידוע בתור אחד שנענה לאימיילים ופניות בכלל, אם תמצא את עצמך חסר מענה, תאמר לי ואני אסדר לך קשר איתו. ד"א, שיטה טובה ליצור איתו קשר היא דרך העמוד שלו בפייסבוק. Smile

חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2009 - 02:25
נושא ההודעה:

קראתי שוב את ההודעה.

בקריאה שניה נראה שנמאס לו שמטרטרים אותו על הבעיות ה"אישיות" שלו (אין חיבור wifi, אוסרים עליו להתקין את התוכנה החביבה עליו) ולכן הוא הוסיף את השם המפורש "תוכנה חופשית" והוסיף בסוף שני סעיפים חסרי משמעות שהצליחו להשיג הד ציבורי לבקשה שלו.

חזרה לתוכן הדיון
mlלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 19/07/2003 · הודעות: 299 · מיקום: Police room 619

הודעה פורסם: 15/05/2009 - 03:05
נושא ההודעה:

הו או איזה רעש עשה הגילאון הזה... נראה מה ילד יום.

ועכשיו ברצינות: אני לא יודע מה הכוונה של הח"כ הנכבד ולמה הוא חותר. אם רצה לקבל פרסומת ולעורר דעת קהל אז הוא עשה את זה וכנראה שבזה יסתיים כל הסיפור הזה. אם הוא מתכוון באמת ליצר חלופה + תחרות בין תוכנות קינייניות לתוכנות חופשיות אז כל הכבוד לו אבל מדיבורים (וכבר מהכנסת הנוכחית) אני - כבר שבעתי !!! בואו ונראה מעשים.(לשם שינוי בבקשה...)

דורון,

זה שבמחשבי קמפוס כנסת ישראל יש איזו תוכנה חופשית או אין זה לא העניין וזה לא מה שמכשיר את השרץ. העניין הוא ,כעת חיה ובכלל, ליצר תחרות (הוגנת מן הסתם) בין תוכנות קינייניות לבין כאלה שאינן. מאחר ואתה מכיר אותי וכדי לחסוך מקוראי האתר התעייפות אז נעצור פה אני מאוד מסופק לגבי כוונותיו של הח"כ הנכבד ולגבי יכול ההצלחה שלו, ובמיוחד בשלטון הנוכחי שמקדש את בעלי ההון המונופולים (סליחה החברות) הרב לאומיות ובחיבוק החם והנעים שלהן... והמבין יבין ומי שלא - שישלם וישתוק....

מנחם

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
כרמית לויאורח · ·

הודעה פורסם: 15/05/2009 - 08:22
נושא ההודעה: צעד חיובי מאוד

אני חושבת שזה צעד חיובי מאוד. בתור התחלה שיעברו לשימוש באקספלורר יתרגלו אליו
ואחר כך גם ללינוקס. לא יהיה להם קשה. הם בערך בגיל של ההורים שלי
ואם ההורים שלי מסוגלים אז גם הם יכולים... שידעו רק שההורים שלי מאוד מרוצים מלינוקס ופיירפוקס והם באותו גיל כמו שלהם.

זה יעודד שימוש בתקן וגם יקל על בעיות של תאימות לדפדפנים.
אקפלורר 6 הוא מכה צרורה.
צריך לכתוב עבורו את האתר ממש בנפרד אם רוצים שאתר יהיה נגיש לכל הדפדפנים.
אם מכניסים קוד לא תקני שלו שעומד בסטנדרט הוא יעבוד בשועל אבל באופרה למשל לא.
השועל הוא דפדפן קצת יותר מעשי קצת יותר קרוב לתקן ואי אפשר לעשות לאנשים שינוי קיצוני וגם למתכנתים ולכל העולם בישביל האידיאל המושלם של אופרה.
צריך להתחשב ביכולת של כולם להסתגל לשינוי.
והשינוי לשימוש בשועל הוא שינוי שלדעתי מבורך בתור התחלה.
אפילו אכספלורר גירסה 8 יותר טוב מגירסה 6 אבל השועל יותר טוב מכל מה שהוא מיקרוסופט בתור התחלה.
הוא גם מקל על הפיתוח ונגישות אתרים.
no more css hack no more javascript for ie6
no more war no more bledshed
peace.

חזרה לתוכן הדיון

הודעה פורסם: 15/05/2009 - 18:09
נושא ההודעה:

מנחם -
ח"כ אילן גילאון ידוע בתור תומך בקידום הקוד הפתוח, כבר הרבה זמן.
הוא הכניס את עניין הקוד הפתוח לסדר היום במפלגתו, והוא באמת מאמין שזו דרך טובה להיפתר מתלותיות במונופולים.
אני לא יודע מה הכירותו עם תוכנות קוד פתוח, לינוקס, BSD וכו', אני משוכנע שלא רב. אני גם משוכנע שאת הרעיון לתמיכה בקוד פתוח הוא השיג מיועציו.
אבל אני גם משוכנע שהתמיכה שלו אמיתית וכנה.

לפי דעתי, הדבר היחידי אשר ימנע מח"כ גילאון מלעשות משהו בנושא, היא העובדה שהוא פשוט לא יכול - עם שלושה מנדטים הוא לא יכול לעשות כלום. רק אם מפלגת ימין כלשהי תצטרף להצעה שלו, אבל הסיכוי שזה יקרה, לא קיים.

חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 16/05/2009 - 02:29
נושא ההודעה:

Tudmotu

אני לא רוצה להתפלמס ולהכניס פוליטיקה אבל מדבריך עולה שהתמיכה של הח"כ הנכבד היא בע"מ מאוד ובכל מקרה ,כאמור, אם יעשה משהו מעבר לרעש תקשורת שאותו השיג ואני מניח שלא נשמע ממנו יותר ,בנושא, עד לבחירות הבאות....

הימין בישראל מקדש סוגד מעריץ מוקיר ומעלה את המונופולים אם אתה מצפה ממנו לישועה תחליף מדינה זה יותר פשוט. -- והראיה: היכן קולו של ח"כ איתן הנכבד.......

מנחם

חזרה לתוכן הדיון
תומרלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 31/05/2004 · הודעות: 311 · מיקום: חיפה, ישראל

הודעה פורסם: 17/05/2009 - 11:02
נושא ההודעה:

אמנם לא יהיה הכי אוביקטיבי אם מישהו יגיע לייצג את פיירפוקס בדיון (וגם דברים אחרים), אבל אם יש בכך צורך, אשמח לקחת חלק! Smile

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. אורח
  2. yoelion