ווטסאפ - לינוקס, BSD, קוד פתוח ותוכנה חופשית בעברית. Whatsup - Linux, BSD, open source and free software in Hebrew

כניסת חברים · רישום · שכחתי סיסמה  
tux the penguin
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
אורח · ·

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 18:27
נושא ההודעה:

ציטוט:

חבל אגב שאין קומפילרים טובים וספריות עזר לפתוח של פסקל בעולם הOPEN SOURCE כמו שיש בעולם המסחרי...אבל מי יודע , אולי זה ישתנה.

יש לך את gpc .. קומפיילר פתוח לפסקל .. מבוסס על gcc .

תגובה  עם ציטוט חזרה למעלה
חזרה לתוכן הדיון
ik_5לא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/04/2002 · הודעות: 3027 · מיקום: ישראל

הודעה פורסם: 21/09/2003 - 20:31
נושא ההודעה:

טוב אישרו לנו להשתמש בצורה הרגילה של כתיבת ה main כל עוד אנחנו מסבירים בקוד למה אנחנו עושים ככה, ומזכירים את השם של מרכז המגמה הזאת באוניברסיטה Smile

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם  
חזרה לתוכן הדיון
אורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2004 - 11:40
נושא ההודעה:

ik_5 :
זאת הסיבה (יותר נכון אחת מהן) למה אני שונה את שפות C ו C++ השפה שאני הכי אוהב לתכנת בה היא פסקל ויותר נכון פסקל מונחה עצמם (AKA דלפי). אבל זה כבר סיפור אחר... Smile לפחות שם התקן יותר מחמיר מהרבה דברים שקיימים בשפות הC למינהם (כולל C++ ואף ג'אווה)

יש הרבה חורים בתקנים (הרבה פעמים) שנותנים לכל קומפיילר לפעמים יכולת פרשנות משל עצמו... הרצתי פעם (בC) קוד שהיה צריך לחשב בקלט שלו משהו לפני הוספת הערך החדש למשתנה, (אני פשוט לא זוכר את התחביר שעשיתי), עכשיו התחביר חוקי למהדרין היה (אפילו לא הינט כלשהו) אבל קומפיילר בורלנד למשל עבד כמו שרציתי, GCC קודם הכניס ערך ורק אז הוסיף לו את הערך החדש שרציתי לחשב (דבר שהיה צריך להתבצע לפני), קומפיילרים שונים אחרים, כל אחד החליט בשביל עצמו עם הוא עושה כמו הדבר שאני רציתי לבצע או כמו ההפך ממה שרציתי לבצע, ובגלל זה ד"א השגתי את הספר של ריצ'י שגיליתי בו חוסר בהירות בנושא הזה.

אחת הסיבות שאני כל כך שונא להשתמש למשל במוצרי מיקרוסופט זה החוסר אחידות מול שאר העולם ושאר המערכות. ואני חושב בדיוק שונה משכן טוב שלי (שהוא מהנדס תוכנה) שאומר שחייבים להשתמש במיקרוסופט כי הם הכי גדולים ומדברים רק עם עצמם, בעוד שהטענה שלי היא שבגלל שהם מדברים רק עם עצמם, לא צריך בכלל להשתמש בהם כי כל השאר יודעים להתסדר טוב מאוד עם כולם Cool (לך תשכנע משוכנעים)

בקיצור אני הולך להגיש את הממ"ן עם int ונקווה שלא ירדו לי מזה נקודות... מקסימום נראה כבר מה יהיה...

אני רוצה להגיד תודה רבה לכל התגובות והעזרה שנתתם לי פה Smile

<font size=-1>[ נערך על-ידי ik_5 בתאריך 21/09/03 10:31:26 ]</font>

אני סבור שלפחות חלק מהמנחים מודעים לבעיה, אבל מסיבה תמוהה תוכנית הלימוד נותרה אנרוכיסטית.

אני אישית בהערות התיעוד ציינתי והסברתי מדוע השתמשתי בint ולא בvoid, והמנחה לא הוריד נקודות, על אף שציין שבכל השנים שהוא מתכנת, לא נתקל במהדר שמסרב לvoid(לא מפתיע בהתחשב בעובדה שהוא הפנה את הסטודנטים לרפרנס של MSDN).

על כל מקרה, בחומר הלימוד יש עוד כמה בעיות, למשל, לפי או"פ גודל המשתנה int הוא כ16 ביט, בעוד המפרט מציין שגודלו משתנה בהתאם לפלטפורמה(לרוב 32 סיביות במעבדי 32 סיביות)

אני דואג לציין בעבודות כאשר יש צורך במשתנה שהגודל שלו קריטי מדוע בחרתי בint ואין צורך בlong. אף על פי שעוד לא קיבלתי את ציון הממ"ן השני, אני בספק אם המנחה, שמודע גם לבעיה הזו, יוריד ניקוד.

חזרה לתוכן הדיון
wliadלא בפורום כעתSite Moderator ת.הצטרפות: 25/05/2003 · הודעות: 1285 · מיקום: צפון הארץ

הודעה פורסם: 10/11/2004 - 12:14
נושא ההודעה:

אמ זכרוני אינו מטעני, ההגבלות היחידות על גדלי המספרים השלמים גם ב C וגם ב ++C הן:
  1. sizeof(short) >= 8bit
  2. (sizeof(int) >= sizeof(short
  3. (sizeof(long) >= sizeof(int
  4. sizeof(long) <= Max word length
  5. (sizeof(long) > sizeof(short

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
poohלא בפורום כעת ת.הצטרפות: 16/02/2004 · הודעות: 809 ·

הודעה פורסם: 10/11/2004 - 21:49
12 נושא ההודעה: במכללת ת"א יפו גם משתמשים ב VISUAL

נותנים לך עותק של VISUAL SUDIO ושל XP או 2000.....

חלק מהתוכניות משתמשות בפונקציות סיפריה שלוא קיימות בלינוקס (לדוגמא __MAX) ו עשיתי מאקרו קטן (עם #DEFINE) לסדר אתזה... מקווה שגם לי לא יורידו נקודות...

מקרה אחר היה שבקשו לבדוק האם CIN יכול לקלוט קלט מסוג:0X17 למשתנה, CIN של ++G לא ממש מקבל את זה.... CIN של VISUAL כן....
ביננו... יותר נוח לעבוד בלינוקס עם VI,BASH, MAN PAGE וכל התכונות היפות של SHELL PROGRAMING שמאפשר לי גמישות בעבודה, מה עוד ש VIM צובע טקסט לעיננין כולל מרכאות ומונע בלבול ושגיאות שVISUAL GDI לא מונע....

בכל מקרה יש לי גם קומפיילר G++,GCC בשרת של המכללה, שיש לנו גישה אליו ולסיפריות הבית שלנו והבית (SSH) רץ עליו SUNOS 5.4 ויש עליו גם BASH!
גם התקינו MANDRAKE 10 עם כל המחשבים, אבל לאף אחד שאני מכיר אין שם משתמש וסיסמא אליו (בטח רק אלה שעוברים קורס יוניקס)...
אני מקווה שהמכללה תשנה טיפה את דרכיהה.. נראה אולי אני גם אוכל לשנות משהו Wink

צפיה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית ביקור באתר המפרסם Yahoo Messenger MSN Messenger מספר ICQ 
חזרה לתוכן הדיון
צפריראורח · ·

הודעה פורסם: 10/11/2004 - 21:59
נושא ההודעה:

תמצא מקרה שבו התוכנית שלך לא עובדת נכון (לדוגמה: תבדוק מתי malloc/new נכשל) ובמקרה הזה תגרום לתוכנית לצאת עם ערך שגיאה.

נראה איזה מדריך יעז לטעון שאין צורך בערך החזרה של תוכנית במקרה הזה.

חזרה לתוכן הדיון
הצגת הודעות מלפני:     
מעבר אל:  
כל הזמנים הם GMT + 2 שעות
תגובה לנושא
צפיה בנושא הבא Printable version התחבר כדי לבדוק הודעות פרטיות צפיה בנושא הקודם
PNphpBB2 © 2003-2004 

תוכן הדיון

1. ik_5
  2. ik_5
  3. CooL_SPoT